“games.metaservices.microsoft.com” hatası ve girişleri durdurma!

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Windows 7 de karşılaştığım ve diğer bir çok Windows sürümünde de yaşanan bir sorundan bahsedeceğim.
Bilgisayarımın arka planda sürekli olarak “games.metaservices.microsoft.com” sitesine giriş yaptığını fark ettim. Bu durum genelde bilgisayarda oyun oynanıyorken yaşanıyordu.

Aşağıdaki resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Biraz araştırdım ve Microsoft’un oyunlardaki materyalleri kontrol edebilmesi uyumluluk sorunlarını çözebilmesi gibi bir özelliği olduğunu öğrendim. Girişler öyle çoktu ki internet bağlantısı ve modemi de bir hayli yoruyordu. Neyse sorunu nasıl çözdüğüme gelelim.

Sağ olsun Microsoft bu problem için bir güncelleme getirmiş ve adına da “Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için Uygulama Uyumluluğu Güncelleştirmesi: Nisan 2011” demiş. Link i sizlerle paylaşıyorum işletim sisteminize uygun olan sürümü yükleyin. Umarım sorununuzu çözer. Sorunsuz günler.

Link: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2492386/application-compatibility-update-for-windows-xp-windows-server-2003-wi

124 kez görüntülendi.

Author: HAYTAOĞLU