Fortnite yada Apex Legends Oyunlarını Kopyala Yapıştır İle Çalıştırmak

(yazı dizisi şuan için tamamlanmamıştır.)

Merhaba arkadaşlar bir internet cafeci olarak meslektaşlarımın büyük bir problemine çare olmak için bu yazı dizisini hazırlıyorum.

Apex ve Fortnite oyunlarının kopyala yapıştır ile çalıştırılabilmesi için sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Biliyorsunuz ki bahsettiğim bu iki oyun yani Fortnite ve Apex oyunları kurulu bir bilgisayardan başka bilgisayara kopyalandığında çalışmıyor tekrar güncelleme gerektiğini söylüyor.

Yapılacak işlemleri sadece Fortnite üzerinden göstereceğim Apex Legends’i de aynı şekilde çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle oyunun kopyala çalıştır ile neden çalışmadığı konusunda biraz bilgi vereyim. Fortnite oyunu Windows sistemi içerisinde bir iki yere gereksinim dosyalarını atıyor. Kopya olarak çalıştırmak istediğimiz oyunumuz ise bu dosyalardan yoksun kaldığı için oyunumuz açılmıyor.

Özellikle internet cafe bilgisayarlarında güncellemeleri tek bilgisayar üzerinden yapıp sonra diğer pclere kopyalayanlar bu sorunla daha çok karşılaşıyor. Bende bir internet cafe işletmecisi olduğum için bu konuyu araştırdım uyguladım sizlerle paylaşma gereği duydum.

Anlatım..

Bilgisayarınıza kopyaladığınız Fortnite klasörlerinin aşağıdaki gibi yer aldığını düşünelim. Ben oyunları D:\ sürücüsünde barındırıyorum kendime göre anlatacağım siz kendinize göre uyarlarsınız.

Kopyasını alacak olduğunuz Fortnite bilgisayarının “C:\ProgramData” dizininde bulunan Epic klasörünü “D:\Oyunlar\ProgData” dizinine kopyalayın. (ProgData) yı kendiniz oluşturacaksınız.
Yine “C:\Users\KULLANICIADI\AppData\Local” dizininde bulunan “EpicGamesLauncher” ve “FortniteGame” klasörlerinide kendi açacağınız “D:\Oyunlar\UserData” nın içine kopyalayın.

Dosya dizini tıpkı aşağıdaki gibi görünmeli

Şimdi oyun kısayoluna tıkladığımızda bu sistem dosyalarını gerekli yerlere atacak .bat komut dosyamızı yazalım. Bir .txt belgesi açın ve içine aşağıdaki dizini kendine göre uyarlayıp kopyalayın.

@ echo off
cd ProgData
c:
cd\
cd programdata
d:
xcopy *.* c: /s /y
cd..
cd UserData
c:
cd\
cd users
cd %username%
cd appdata
cd local
d:
xcopy *.* c: /s /y
cd..
cd epic games
cd launcher
cd engine
cd binaries
cd win64
cls
exit

Sonra farklı kaydet yapıp Kayıt türünü Tüm Dosyalar olarak seçecek ve dosya ismini de Fortnite.bat olarak yazacaksınız.

Yazı dizisinin devamını kısa süre sonra ekleyeceğim.

420 kez görüntülendi.

Author: HAYTAOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir